Podpinka

Tento příběh není nikterak pradávný, o to více je však pravdivější.
Poblíž vrchu Hradiště u Černovic se ukrýval vrah a loupežník jménem Podpinka. Po několik let četnictvo obávaného zločince nahánělo a hledalo, on však se jim vždy v lesích záhadně ztratil.
Při jedné ze svých loupeživých výprav, byl přistižen i neváhal tedy použít právě ukradenou nabitou brokovnici. Tedy stal se v tento den i vrahem. Mord tento udál se v Ahníkově. Při pronásledování v nedalekých Spořicích, potratil svůj loupežnický batoh, i snažila policie podle něj ho vypátrat. Byl prý ukazován v továrnách i školách, zda jej nikdo nepozná, zda lid neví, čí to je. Po čas ruksak také prý byl vystavěn ve výloze Spořického krámku.
Podpinka si vybudoval svůj úkryt v jámě v zemi a vystavil jej tak fortelně, že se dalo po něm i přecházet. Byla to dokonale maskovaná skrýš, která dokonale splývala s okolím. Zlotřilec zde dokázal přežíti i krutých mrazech. V zemljance měl proviantních zásob mnohých a dokonce též kamna. Dřeva i zvěře bývalo v okolí tehdy mnoho. Jeho úkryt byl objeven jen zcela náhodou, když o komín překrytý a kamuflovaný dutým pařezem zakopl nic netušící houbař.
Sepsáno dle svědectví pamětníků, tenkráte to místních hochů. Prý nejen „spořičtí darebáci“ i omladina jiná podnikala po čas odvážné a dobrodružné výpravy do míst kde lupičův úkryt vybudován byl.
Lupičův příběh odehrával se okolo roku 1967, kdy on byl místně příslušný k Chomutovu s bydlištěm v ulici Selská.
Prý to prý podivín, tak dvacátého roku, vysoké a vyhublé postavy. S nikým se nebavil, bez otce vyrůstal a s matkou se jen hádal. Jen a jen vyhledával samotu svou. Co ho tak dohnalo k loupežím a podivným těm jiným věcem…
© Petr Himmel

Posted Září 1, 2016 by troschig in category "Z vlastního pera